Ekologické nakladatelství

WALDEN PRESS s.r.o.

Soběstačnost, šetrnost, proměna tržního ekonomického modelu, ochrana klimatu nebo zdravější krajina i města. Na rok 2022 a 2023 pro Vás tým Walden Press připravuje několik zahraničních knižních titulů, které pomáhají měnit postoj k životnímu prostředí, společnosti i sobě samým. Aktuálně pracujeme také na titulech s českými autory a autorkami. Tematicky se budou věnovat pěstování a fenoménu zahrádkaření v kontextu ČR, ekologickému zemědělství či šetrné, lokální a rostlinné kuchyni. 

Mimochodem, překladové knihy Walden Press obsahují novou vrstvou textu. Doplňujeme je komentáři nebo vysvětlivkami tuzemských odborníků, odbornic a respektovaných praktiků tak, aby byl text maximálně zužitkovatelný a návodný i pro tuzemské čtenářky a čtenáře. Pro Vás.

Udržitelnost však pro nás není pouze téma, ale prostupuje také výrobu, prodej či distribuci knih. Vhodným formátem knih snižujeme odpad při výrobě. Papír, na který tiskneme (Bio Top 3® Next, Pergraphica Natural Rough), je certifikovaný FSC a European Ecolabel (EU Flower). Redukujeme jednorázový obalový materiál a znovu používá ten, který lze (obalový papír, krabice, výplně). A co nezužitkujeme my, nabízíme dál. Při balení balíků používáme papírové lepicí pásky, které lze kompostovat. 

Odesláním knihy náš zájem nekončí. Čtenáře a čtenářky propojujeme mezi sebou či se samotnými autorkami a autory, a to ve skupinách na Facebooku. Přijďte nahlédnout do skupiny Cesta k soběstačnosti nebo Udržitelná města.

Naše knihy jsou aktuálně součástí výstavy ZeMě v Národním muzeu, která se zaměřuje na udržitelný a k životnímu prostředí šetrný život. 

Všechny tituly jsou k dostání v e-knihkupectví www.biobooks.cz, kde najdete nejširší výběr knih na téma soběstačnosti, ekologie, pěstování, environmentální šetrnosti, udržitelnosti či zero waste na jednom místě. 

Přejeme obohacující četbu a děkujeme za přízeň!

Radka Hájková & Jiří Hlinka