Ekologické nakladatelství

WALDEN PRESS s.r.o.

Soběstačnost, šetrnost, proměna tržního ekonomického modelu, ochrana klimatu nebo zdravější krajina i města. Aktuálně pracujeme na titulech s českými autory a autorkami. Tematicky se budou věnovat pěstování a fenoménu zahrádkaření v kontextu ČR, ekologickému zemědělství či šetrné, lokální a rostlinné kuchyni. Na další pro vás tým nakladatelství připravuje také několik zahraničních knižních titulů, které pomáhají měnit postoj k životnímu prostředí, společnosti i nám samým. 

Mimochodem, překladové knihy Walden Press obsahují novou vrstvou textu. Doplňujeme je komentáři nebo vysvětlivkami tuzemských odborníků, odbornic a respektovaných praktiků tak, aby byl text maximálně zužitkovatelný a návodný i pro tuzemské čtenářstvo. Tedy pro vás.

Udržitelnost však pro nás není pouze téma, ale prostupuje také výrobu, prodej či distribuci knih. Vhodným formátem knih snižujeme odpad při výrobě. Papír, na který tiskneme (Bio Top 3® Next, Pergraphica Natural Rough,Pergraphica High White Rough ), je certifikovaný FSC a European Ecolabel (EU Flower). Redukujeme jednorázový obalový materiál a znovu používáme ten, který lze (obalový papír, krabice, výplně). A co nezužitkujeme my, nabízíme dál. Při balení balíků používáme papírové lepicí pásky, které lze kompostovat. 

Odesláním knihy náš zájem nekončí. Čtenáře a čtenářky propojujeme mezi sebou či se samotnými autorkami a autory, a to ve skupinách na Facebooku. Přijďte nahlédnout do skupiny Cesta k soběstačnosti nebo Udržitelná města.

Naše knihy byly součástí výstavy ZeMě v Národním muzeu zaměřené na udržitelný a k životnímu prostředí šetrný život. 

Všechny tituly jsou k dostání v e-knihkupectví www.biobooks.cz, kde najdete nejširší výběr knih na téma soběstačnosti, ekologie, pěstování, environmentální šetrnosti, udržitelnosti či zero waste na jednom místě. 

Přejeme obohacující četbu a děkujeme za přízeň!

Radka Hájková & Jiří Hlinka


NAPSALI O NÁS:
22. září 2023 Český rozhlas Vltava 

14. září 2023 What News